Exekuce na životní pojišténí

1 odpověď

Byla mi nařízena exekuce na životní pojištění junior které jsem založil synovi nezl který je uveden jako pojištěný. Já jsem uveden jako pojistitel. Pojištění hradí měsíčně matka nezl. Je tam i pojištění na úraz s trvalými následky. Má na toto právo exekutor?
Berger milan

Dobrý den, pokud jste veden jako pojistitel, z pohledu soudního exekutora se jedná o Váše pojištění, a proto prostředky na něm dle mého názoru oprávněně zajistil. Doporučuji Vám kontaktovat příslušnou pojišťovnu a zjistit, jaký je její obvyklý postup v dané věci a zda prostředky skutečně exekutorům vyplácí.