Exekuční příkaz manželce na pohledávku v insolvenci manžela - je to správný postup exekutora?

1 odpověď

Bývalý manžel má insolvenci na všechny naše společné dluhy.
Dnes (01.08.2019) mi přišel exe příkaz z jedné pohledávky, kterou má již v insolvenci.
Prosím, jak to tedy je a dá se tomu nějak bránit?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud se jedná o dluh patřící do společného jmění, může věřitel vymáhat pohledávku na Vašem bývalém manželovi i na Vás, a to i exekučně. V případě, že jste si dluhy rozdělili (soudně, dohodou) a Vy uvedený dluh nenesete, můžete vymáhat úhradu toho, co zaplatíte věřiteli, po bývalém manželovi. V daném případě byste se přihlašovala do insolvence bývalého manžela, pokud stále běží lhůta k přihlášení pohledávek. Pokud dluh do společného jmnění nenáležel, lze z uvedeného důvodu účinně podat návrh na zastavení dotčené exekuce.