exekuce na spolubydlícího

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se optat. Bydlím v pronájmu s Matkou na kterou, je vystavená exekuce. Má termín do kterého má částku zaplatit ale na kterou samozřejmě nemá. Každá máme svojí část bytu. Byt je pronajatý s vybavením a i u smlouvy je přiložen specifický dodatek vybavení bytu podepsán majitelem i námi. Chtěla bych se ale zeptat mám několik věcí které jsem si zakoupila sama a bojím se aby mi je exekutor nechtěl zabavit jakože je to matky majetek. Na dvoře mám zakoupený altán který využívá i sousedka. máme tam i bazén a trampolínu kterou kupovala sousedka která má dítě, má účtenku o zakoupení v krámě bez jména protože to bylo zakoupeno v tescu ale má účtenku. Doma mám poté televizi, kočičí škrábadlo a příslušenství pro kočky ke všemu mám řádně uchované faktury i k altánu protože vše stálo hodně. Postačí mi na prokázaní že je to můj majetek zakoupen mnou Faktura s mým jménem. Popřípadě děkuji za radu jak postupovat abych o své věci nepřišla.
mockrát děkuji za Vaší odpověď!!!

Dobrý den, pro prokázání vlastnictví Vašich věcí je nutno doložit, nejlépe fakturou na Vaše jméno či výpisem z účtu, jinak hrozí, že uvedené věci exekutor zabaví a vydraží. Po zabavení věcí je nutno podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu a své vlastnictví doložit, jak uvedeno. Pokud budete mít předem informaci, že se k Vám vykonavatel exekutora chystá, lze rovněž cennější věci na přechodnou dobu uložit na jiném místě.