Osoba v exekuci si zasílá peníze na můj účet, co to pro mě znamená?

1 odpověď

Dobrý den:-) chtěla jsem poradit mám přítele, který má dluhy, které už jsou bohužel v exekuci. Je rozvedený, ale nemá ještě rozdělený majetek a dluhy:- (jeho bývalá manželka to stále nechce řešit i když už jsou rok rozvedení. Chci mu pomoct a nějak to řešit at mužem začít normálně žít. Chceme zkusit bankrot ted právě začal pracovat a má smlouvu potřebovali tam účet tak jsem mu zhotovila z mého účtu kartu, ale ted se bojím at mi nezastaví můj účet a není zbytečný problém? Proto se obracím o vaši radu co by bylo lepší jestli raději zřídit mu nový účet u jiné banky a nebo to mužem nechat tak, jak to ted je? Jinak kde zajít k bezplatnému advokátovy at nám může poradit s tím bankrotem? Šly bychom k advokátovy, ale bohužel na to nemáme:- (Předem moc děkují za radu a přejí krásny zbytek dne:)

Dobrý den.
1. Pokud osoba v exekuci začne pracovat, lze její mzdu postihnout srážkami ze mzdy a následně by již neměla být provedena exekuce prostředků na účtu, což se však v praxi stává. Pokud však mzda nedosahuje takové výše, že by bylo možné provádět srážky, bylo by možné postihnout účet i případně finanční hotovost do výše dvojnásobku životního minima (2x3.410, - Kč). Exekučně lze ovšem postihnout pouze účet ve vlastnictví povinného. Pokud jsou však finanční prostředky převáděny na Váš účet a dochází tím ke zkracování uspokojení oprávněného, mohla byste být obviněna z trestného činu poškozování věřitele. Pokud si dotyčný zřídí účet u jiné banky, může jej exekutor tzv. obstavit (exekutor může postihnout všechny účty povinného).
2. Česká advokátní komora organizuje bezplatné právní poradenství pro jednotlivé kraje, je vždy nutné se předem objednat: ODKAZ.