Dlužník nemá příjmy - kdy dojde k exekuci vybavení domácnosti, mobiliární exekuci?

1 odpověď

Dobrý den,
na povinnou dlužnici byla podána exekuce. Již jí není z čeho strhávat, sdělil exekutor. Po jaké době lze očekávat mobiliární exekuci? Je to na rozhodnutí exekutora, nebo je lhůta pro výkon stanovena zákonnou lhůtou?
Děkuji.

Dobrý den. K zastavení exekuce srážkami ze mzdy lze přistoupit až poté, co povinný po dobu jednoho roku nepobírá mzdu buď vůbec nebo alespoň v takové výši, aby z ní mohly být srážky prováděny. Exekuční řád nestanoví lhůty pro nařízení jednotlivých způsobů provedení exekuce. Výběr způsobu provedení exekuce však není ponechán zcela na benevolenci exekutora, neboť ten má obecnou povinnost postupovat tak, aby došlo k co nejrychlejšímu uspokojení vymáhané pohledávky. Exekutor se jistě pokusí vymoci pohledávku jiným způsobem, další procesní postup je však na jeho uvážení.