Exekuce otce - dcera

1 odpověď

Dobrý den, má kamarádka má dcerku, 5 let. Avšak bývalý přítel kamarádky, se kterým dcerku má, má na sebe několik exekucí. Nebyli sezdáni, již spolu nebydlí. Kamarádka se obává, aby v dospělosti na dcerku dluhy nepřešly. Je to možné, lze to případně nějak ošetřit? Děkuji moc za odpověď

Dobrý den, dluhy rodiče mohou přejít na dítě až po jeho smrti; opatřením je odmítnutí dědictví v dědickém řízení.