Insolvence a exekuce na dům

1 odpověď

Dobrý den, dcera je v insolvenci od roku 2017 s dluhem úvěru od Lišky. Banka proti oddlužení v lhůtě přihlášení věřitelů nic nenamítala. Na úvěr se ručilo domem prarodičů. Dcera insolvenci hradí a i přesto se teď banka dožaduje prodeje domu. Soud, který proběhl jsme prohráli a momentální situace je, že nám dům chtějí prodat v exekučně v dražbě. Dcera se snažila domluvit s bankou, ale nikdo se s ní nechce bavit. V domě bydlí kromě prarodičů ještě dvě rodiny, které skončí na ulici. Prosím o radu zda-li máme ještě nějakou možnost dům zachránit. Děkuji Iva

Pěkný den,

pokud byl závazek banky zajištěný nemovitostí, může se banka upokojit z prodeje této nemovitosti. Její prodej může navrhnout kdykoliv během oddlužení.

Doporučuji obrátit se na právníka, popř. organizaci.
K řešení situace mám málo informací.