Zrušení exekuce na výživné, alimenty (automatické strhávání z platu, mzdy)

3 odpovědi

Dobrý den.
Potřeboval bych vědět, kdo ruší exekuci na plat nebo mzdu? Mám exekuci na plat kvůli alimentům a syn už letos dokončí školu. Bývalá manželka požádala o exekuci 2010.
Nevím kdo má povinnost nebo možnost tuto exekuci nechat zrušit. Jestli já nebo moje bývalá manželka, když exekuci zařídila.
Děkuji.

Dobrý den. Pokud máte soudem uloženou vyživovací povinnost, která je vymáhána exekučně. Není ukončení přípravy na budoucí povolání automaticky důvodem pro ukončení exekuce. Vyživovací povinnost trvá, dokud dítě není schopno se samostatně živit. Až když Vaše dítě nastoupí do pracovního poměru nebo se naopak bude získání pracovního poměru vyhýbat, ačkoliv bude mít možnost jej uzavřít, končí Vaše vyživovací povinnost.

Děkuji za odpověď. Tohle všechno jsem si už zjistil. Ale zajímalo mně trochu něco jiného. A to kdo dává návrh na zrušení exekuce, protože mzdová účtárna mi jen po předložení ukončení studia atp. nepřestane strhávat a posílat peníze. Potřebuje soudní rozhodnutí. A to bych, prosím, potřeboval vědět. Tedy kdo má podat návrh na zrušení a popřípadě kdy. Děkuji

Návrh na zrušení vyživovací povinnosti musíte samozřejmě podat Vy. Toto řízení je ovšem nezávislé na exekučním řízení, můžete proto současně s tímto návrhem podat návrh na předběžné opatření, které by přerušilo výkon exekuce do doby rozhodnutí o zrušení vyživovací povinnosti.