Exekuce na mzdu v HPP i na odměnu z DPP - dohody o provedení práce

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem zaměstnaná na hlavní pracovní poměr HPP, ze mzdy mi je již strhávaná exekuce. Nyní nově mám druhou práci na DPP. Jakým způsobem může být srážená exekuce z této mzdy? Nastoupila jsem tam na konci února 2014, vydělala si 2200 Kč čistého, ale na účet mi přišlo jen 69 Kč, z toho jsem zmatená.
Na Internetu jsem totiž vyčetla, že buď se příjem z DPP nedá zahrnout do exe vůbec, nebo celý. Můžete mi to, prosím, objasnit??
Moc děkuji.

Dobrý den. Pokud máte několik plátců mzdy, bude exekuce prováděna ze všech těchto příjmů. Nezabavitelná částka se určí tak, že se všechny tyto příjmy sečtou a srážky se určují z tohoto součtu. Tím se samozřejmě zvýší rozsah srážek.