Exekuce na účet

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu, exekutor zabavil přítelovi (nejsme manželé) účet, ale na jeho účet přišli i moje peníze. Je možné když exekutorovi doložím že peníze co přišli na účet jsou moje, aby mi je vrátil, nebo je mohla z účtu vybrat?

Dobrý den, v současné právní úpravě exekutor nemá povinnost a de facto ani oprávnění zjišťovat, jaký je charakter prostředků na zajištěném účtu povinného. Jedinou výjimkou jsou prostředky na mzdy zaměstnanců, pokud je dlužník jejich zaměstnavatel, to však není tento případ. Bohužel zabavené prostředky Vám exekutor pravděpodobně nevrátí, i když mu jejich původ doložíte – není to pro něj rozhodné. Doporučuji Vám si žádné finančí prostředky na zajištěný účet přítele pro příště nedávat.