Exekuce a výživné

1 odpověď

Dobrý den, včera (12.04.2019) jsem zjistil, že na můj plat byla uvalena exekuce zřejmě přednostní pohledávka. Účetní ve firmě mi sdělila, že se se mnou momentálně o tom bavit nemůže, takže ani nevím jaký dluh kde mám. Každopádně jako výplata mi přišlo životní minimum. Po zaplacení nájmu mi nezbylo na zaplacení alimentů. Domluva s matkou dítěte proběhla se špatným koncem pro mě. Jak mám teď postupovat? Kam se mám obrátit, aby exekutor bral na vědomí soudně nařízené výživné? Děkuji Baumruk

Dobrý den, účetní Vám informace o probíhající exkeuci, resp. exekučním příkazu sdělit může, ale pokud tak učinit nechce, kontaktujte především dotčeného soudního exekutora sám a zjistěte, o jaký dluh se jedná a ten se pokuste splatit najednou, půjde-li to. Exekutor nařízení hrazení výživného respketovat nemůže, neboť jeho povinností je vymoci pohledávku pro oprávněného, a zákon ani výživné takto sám nechrání. Pokud nebudete schopen hradit výživné ani částečně, počítejte s tím, že matka na Vás rovněž podá exekuční návrh a pak půjde o přednostní pholedávku, která bude z části Vašeho platu hrazena.