Exekuční příkaz nenabyl právní moci - je možná exekuce platu, mzdy, majetku?

1 odpověď

11.3.2014 můj přítel zjistil z výplatní pásky, že má exekuci 5000 Kč/měsíc. Nebyl vůbec informovám že nějakou exekuci na mzdu má. Účetni mu jen řekla, že celkový dluh je 21.000 Kč, jednacé číslo a jméno exekutora. Exekuční příkaz nenabyl právni moci. Má účetní právo odeslat exekutorovi peníze, když exekuční příkaz nenabyl právní moci.
Děkuji za odpověd

Dobrý den. Peníze nebudou exekutorovi odeslány, dokud exekuční příkaz nenabyde právní moci. Do té doby ale také nebudou vypláceny povinnému. Budou v depozitu zaměstnavatele.