Exekuce od FÚ a Exekuce od jiné instituce

1 odpověď

Dobrý den,

mám dotaz. Jsem zaměstnaný a pracuji na VPP jako živnostník. Mám Exekuci od FÚ, která je splácena nařízenými srážlami ze mzdy, a nyní po mne chce další exekutor, který není z žádné státní správy, měsíční splátky v určité výši. Kdybych ji měl odvádět tak mi nezůstane na živobytí. Má nárok přijít a zabavit mi věci, nebo požadovat splátky? Nebo zprávně musí vyčkat až splatím jeden dluh a následně mohu začít splácet druhy. A co kdybych jim posílal zatím aspoň třeba 500Kč měsíčně naproti jejich požadovaným 4000Kč.

Děkuji moc za radu

Dobrý den, pokud jsou proti Vám souběžně vedeny dvě exekuce, budou prováděny srážky ze mzdy v případě dříve vedené exekuce a až skončí, teprve bude hrazen dluh na exekuci následné. Exekutor však může vést exekuci i jinými způsoby než srážkami ze mzdy, např. prodejem movitých či nemovitých věcí. Můžete se s ním dohodnout na splátkách, avšak to nevylučuje, že povede exekuci i výše uvedenými způsoby, tedy i prodejem movitých věcí, což by pro Vás znamenalo zabavování Vašich věcí v místě Vašeho bydliště. V každém případě však záleží na osobě soudního exekutora, někteří exekuci prodejem movitých věcí ani neprovádějí.