Společná insolvence registrovaných partnerů - podmínky, informace

1 odpověď

Dobrý den,
jak postupovat, když chceme jít s partnerkou do insolvence.
Jsme v registrovaném partnerství, a dostali jsme se do finanční tísně, obě máme dluhy a nevíme jak z toho ven. Partnerka má stálý příjem tedy chodí do práce a já jsem se synama doma a bereme rodičovský příspěvek. Rozhodli sme se vyhledat pomoc formou insolvence. za rady jak postupovat předem děkujeme.

Dobrý den,
jelikož v registrovaném partnerství nevzniká společné jmění manželů, není možné využití společného oddlužení manželů. Každá tak budete muset podat návrh na oddlužení sama za sebe a bude vedeno pro každou z vás samotné řízení.
Bližší informace o oddlužení jako takovém a o podmínkách jeho povolení najdete na webu Ministerstva spravedlnosti: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/