Insolvence a roční zúčtování daně - patří přeplatek při ročním zúčtování daně správci nebo dlužníkovi v insolvenci?

1 odpověď

Dobrý den,
mám osobní bankrot od 9/2014, plním formou srážek ze mzdy a částečného invalidního důchodu. Jsem zaměstnaná na půl úvazku ve firmě od 5/2018. Chtěla jsem se zeptat, komu náleží přeplatek při ročním zúčtování daně, zda je tento mým příjmem, nebo se posílá insolvenčnímu správci. V minulosti, kdy jsem pracovala v jiné firmě, se toto řešilo a nakonec mi byly přeplatky zasílány na můj účet, nikoli na účet insolvenčního správce s tím, že tento příjem je mým. Chci se proto ujistit, jak tedy toto je řešeno a zda je tento příjem skutečně pouze mým, nikoli insolvenčního správce. Nyní jsem zaměstnaná ve firmě, kde mi bude paní účetní dělat roční vyúčtování poprvé a nemá bohužel s insolvencí žádné zkušenosti.
Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den.

Totožný dotaz již byl zodpovězen v jiném vlákně.