Uhrazení dluhu a vyhnutí se exekutorskému zástavnímu právu - je nutná žádost exekutorovi?

1 odpověď

Dobrý den,
bylo mi oznámeno, že na nemovitost bylo uvaleno exekutorské zástavní právo a právo vkladu bude 11.3.2014. Pokud uhradím dluh, bude vše zrušeno? Musím o neuvalení exekutorského práva zástavního požádat?
Děkuji za informaci

Dobrý den. Exekutorské zástavní právo zaniká skončením exekuce, tj. pokud bude exekuce uhrazena, nemusíte o jeho zrušení žádat, ale zanikne automaticky.