Jak zjistit celkovou výši dluhu v exekuci - žádost o vyúčtování celkových nákladů exekuce

2 odpovědi

Dobrý den,
manžel má exekuci z Přerova, spláceli jsme 1000 Kč. Od 12/2013 manželovi udělili exekuci na plat, ma 9.200 Kč čistého a máme 3 děti. Jsem po mateřské dovolené v evidenci úřadu práce a beru hmotnou nouzi - srážky 500 Kč, přestala jsem tedy posílat těch 1000 Kč.
Dnes 10.2.2014 nám účetní oznámila, že tam dlužíme ještě 21.000 Kč, ale v září 2013 mi exekutor oznámil po telefonu, že je to už jen 5000 a drobné. Měli jsme zaplatit 40.000, máme zaplacených 37.500 Kč. Jak zjistit kolik exekuce ještě činí? Chtěli jsme doplatit 2500 Kč a mít to z krku. Může to být tím, ze jsme přestali posílat tu složenku na 1000 Kč?
Děkuji Adéla

Dobrý den. Exekučně vymáhanou částku nelze navyšovat donekonečna. Je možné určité navýšení ohledně vyšších nákladů, pochybuji však, že by se jednalo o 16.000, - Kč. Doporučil Vám, abyste na příslušný exekutorský úřad zaslala žádost o přesné vyúčtování celkových nákladů exekuce, tj. aby Vám exekutor sdělil, jaké veškeré kroky v rámci Vaší exekuce podnikl a jaké částky si za ně účtuje. Exekutor má povinnost přesně doložit za jaké kroky byly náklady naúčtovány.

Děkuji, žádost zašlu ještě dneska at víme na čem teda jsme.