Exekuce cizího účtu poskytnutého k užívání zadluženému dlužníkovi

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o informaci, jaké právní důsledky mi hrozí v případě poskytnutí svého soukromého účtu pro podnikání osobě (na živnostenské oprávnění, poskytnutí čísla účtu pro fakturaci příjmů), která má na sebe vydány exekuce?
Budu v tomto případě nějak zapojena do vztahu dlužník-věřitel-vykonavatel (exekutor)?
Děkuji za odpověď

Dobrý den. V úvahu by přicházel postih podle § 222 odst. 2 písm. a) trestního zákona (poškozování věřitele), tedy možnost uložení trestu odnětí svobody až na 2 roky.