Splácení dluhu inkasní společnosti De Vries Justitia - dluh u Půjčkomat (Friendly Finance s.r.o.)

1 odpověď

Dobrý den,
12/2017 jsem dostal zprávu od společnosti De Vries Justitia, že dlužím společnosti Friendly Finance s. r. o. (web Půjčkomat) 12.288 Kč. Měl jsem dojem že jsem dluh počátku roku 2015 uhradil (bohužel jsem nic nenašel. Domluvil jsem se že budu každý měsíc něnco posílat min. 1.000,Kč. V prosinci jsem posla 1.000, Kč. 19.12.2017 jsem dostal email že dlužím 12.548 Kč. V lednu jsem uhradil domluvenou splátku 1.548 Kč. 22.1. jsem dostal email že dlužím 10.860, Kč- Po telefonu jsem se vždy domlouvali kolik pošlu. V únoru to byl 1.000 Kč, v březnu 1.100, Kč a nyní v dubnu 1.100 Kč. 18.4. jsem dostal email že dlužím 16.424 Kč. Myslel jsem, že máme nějakou dohodu. Splácení se nebráním, ale v rámci svých současných možností. V tomto případě budu posílat stále peníze a dluh se bude stejně neúměrně navyšovat. Můžete mě poradit co dělat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud se nejedná ze strany inkasní společnosti o chybu, lze se domnívat, že se částka zvyšuje o úroky, avšak vzhledem k Vámi uvedenému je to nejasné. Začněte proto jednat přímo s věřitelem, Friendly Finance s. r. o. a vyjasněte si, kolik z uvedeného dluhu tvoří jistina a kolik úroky z prodlení a jak se navyšuji. Sdělte věřiteli, že hradíte splátky nejdříve na jistinu, aby nedocházelo ke zbytečnému navyšování uvedených úroků.