Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.602.626

Koupě nemovitosti dlužníkem v insolvenci bez hrozby prodeje insolvenčním správcem

Odesláno: 
Otevřeno 294 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
v červnu 2018 budu mít za sebou dva roky řádného placení (2016-2018) insolvence. Insolvenci mám na čtyři roky a dva měsíce a zaplatím 100% dluhů.
Splátku mám fixní 5.000 korun. Je v tomto případě možné přes darovací smlouvu nabýt do vlastnictví nemovitost aniž by si na ní nebrousili zuby věřitelé popřípadě insolvenční správce?
Hezký den a děkuji za odpověď.
 
Dobrý den,
i ve Vaše případě platí, znění ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona, tedy že insolvenční dlužník je povinen veškeré hodnoty získané darem vydat insolvenčnímu správci ke zpeněžení.
Pokud byste tedy darem nabyl nemovitost, jste povinen toto neprodleně správci oznámit a vydat majetek ke zpeněžení; v opačném případě by se jednalo o porušení povinnosti dlužníka, které by mohlo vyústit i ve zrušení schváleného oddlužení.