Nepřihlášení věřitele a dluhu do insolvence - vymáhání po ukončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
splácím insolvenci 2014-2018. Do insolvence se nepřihlásil věřitel a nyní chce podat exekuci na mě a mého ručitele. Půjčka byla tehdy sepsána a podepsána u notáře. Může nepřihlášeny věřitel uplatnit svou pohledávku po takové době když ne u mě tak u ručitele?
Ručitel svou pohledávku vůči mě NEPŘIHLÁSIL do insolvenčního řízení.
Děkuji.

Dobrý den,
věřitel, který měl za Vámi pohledávku ke dni zjištění Vašeho úpadku a svou pohledávku do insolvenčního řízení nepodal, nyní nemůže po Vás žádné plnění požadovat.
Ve vztahu k ručiteli však platí, že v části, ve které jste dluh nesplnil Vy, může věřitel požadovat plnění po ručiteli, jelikož na něj se překážka zahájeného insolvenčního řízení nevztahuje.