Zveřejnění jména, příjmení, výplatních pásek a podpisu dlužníka v insolvenci na justice.cz - jak se brátnit?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím na internetové stránce justice.cz správkyně udává veškeré informace o mé insolvenci. Nebyla sem nějak informována že vše bude někde na internetu VEŘEJNĚ společně s mým rodným číslem a s výplatníma páskama. Mají na tohle právo?? Jsou tam i podpisy a obávám se toho že když bude někdo šikovný zvládne díky těmto údajům udělat si na mě i půjčku a budu ještě ve větších problémech než jsem.
Děkuji moc za radu jak mám pokračovat co mám s tímto dělat.

Dobrý den,
Vámi uváděné informace jsou zveřejněny v insolvenčním rejstříku v souladu s ust. § 420 insolvenčního zákona. Dokumenty se zveřejňují vždy, pokud nejde o písemnost podléhající utajení, což výplatní pásky nejsou.
Ohledně podpisu mám za to, že se nejedná o utajovanou informaci; pokud však máte za to, že Váš podpis nemá v insolvenčním rejstříku být zveřejněn, může soudu v souladu s ust. § 422 odst. 1 insolvenčního zákona požádat soud, aby rozhodl, že tento osobní údaj (tj. podpis) nebude v insolvenčním rejstříku přístupný.