Exekuce na dluh s lichvářským úrokem (půjčka 31.500 Kč a příslušenství 700.000 Kč)

1 odpověď

Dobrý den,
02/2018 byla zahájena exekuce, kde jistina je 31. 500 Kč a příslušenství přesáhlo 700.000Kč.
Potřebuji zvrátit soudní rozhodnutí tak, aby příslušenství odpovídalo dobrým mravům a nebylo likvidační. Děkuji za odpověď. Miroslav

Dobrý den, bez konkrétní znalosti případu Vám mohu obecně doporučit podání návrhu na částečné zastavení exekuce části vymáhané pohledávky, resp. konkrétní části příslušenství, pro rozpor s dobrými mravy. V podání je nutno konkrétně uvést, proč považujete výši předmětné vymáhané části příslušenství určenou v rozporu s dobrými mravy. Ohledně sepisu podání včetně řádné argumentace na podporu Vašich tvrzení bych Vám doporučila obrátit se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).