Novela insolvenčního zákona - zpětná platnost, platí zpětně?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci 3. rok, myslíte že novela by se mohla vztahovat i na můj případ a mohlo by mi být po 3. roce odpuštěno, když už mám více než 50% splaceno?
Má smysl podat žádost o odpuštění zbytku po uvedení novely v plastnost?
Děkuji.

Dobrý den,

žádná novela dosud schválena nebyla, takže stále platí, že oddlužení dlužníka končí (i) po 60 měsících jeho trvání, (ii) uhrazením 100 % pohledávek, (iii) zrušení oddlužení pro jeho neplnění anebo (iv) smrtí dlužníka.

Patrně jste pouze zaznamenala pouze zprávu v médiích o tom, že odstupující vláda schválila vládní návrh novely insolvenčního zákona, který by hranici 30 % prolomil. Tento návrh novely však musí projít celým legislativním procesem, což (pokud vůbec) je otázka minimálně roku, přičemž názory odborné veřejnosti na tento návrh nejsou kladné, tedy se nedá čekat, že její schvalování bude snadné (ba vůbec možné).