Exekuce na účet - může exekutor zabavit celou mateřskou a přídavky na děti?

3 odpovědi

Na bankovní účet mi chodí mateřská + přídavky na tři děti - 9.100 Kč. V pondělí 3.2.2014 mi přišel dopis od exekutora - obstavení účtu.
Může mi zabavit všechny peníze?
Děkuji.

Dobrý den. Exekuce účtu není omezena určitou maximální výší částky, kterou lze strhnout. Provádí se do výše pohledávky s příslušenstvím, tj. exekutor zablokuje všechny prostředky, které na účet přijdou.

Mohl by jste mi poradit. Co mám udělat aby mi exekutor strhnul část peněz, a zbytek po případě vrátil. teda jestli by to bylo možné. Děkuji

Můžete zaslat žádost bance, aby Vám v souladu s 304b občanského soudního řádu vyplatila z účtu prostředky do výše dvojnásobku životního minima (2x 3.410, - Kč). Tuto možnost můžete využít pouze jednou, banka navíc vyplatí prostředky pouze do výše zůstatku na účtu. Doporučuji Vám současně zrušit účet a peníze přebírat v hotovosti.