Insolvence manžela a zabavení majetku manželky (auto, automobil, osobní vozidlo)

1 odpověď

Dobrý den,
manžel je v insolvenčním řízení (dluhy vznikly ještě před uzavřením manželství). Prodali jsme dům a závazky zaplatili dle soudního rozhodnutí.
Nyní jsem vyměnila starý vůz za nový (na úvěr).
Může mi insolvenční správce auto zabavit? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

domnívám se, že za této situace insolvenční správce Vašeho manžela Váš majetek (automobil) nijak postihnout nemůže, protože pokud bylo manželovi schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, žádný další majetek (tím spíše Váš) se nepostihne, a pokud byl na majetek manžela prohlášen konkurs, Vaše společné jmění manželů zaniklo, tedy automobil je výlučně Vaším majetkem.