Zrušení exekuce oprávněným věřitelem dlužníka - postup, návo jak, kde návrh na zrušení podat?

1 odpověď

Dobry den,
jsem oprávněný a domluvil jsem se s dlužníkem.
Na dlužníka je exekuce na mzdu, plat, výdělek.
Co musim udělat pokud chci zrušit exekuci?
Děkuji moc.

Dobrý den, ve Vámi uvedené situaci doporučuji podat návrh na zastavení exekuce, na němž bude i souhlas povinného (povinný jako účastník řízení se k návrhu musí vyjádřit). Exekutor pak exekuci musí zastavit a zrušit vydané exekuční příkazy, avšak je pravděpodobné, že Vám dá k náhradě případně neuhrazené náklady exekuce, neboť jste zastavení inicioval. Pro více informací se spojte s příslušným exekutorem.