Exekuce rodičů a trvalé bydliště potomka, syna, dcery

1 odpověď

Dobrý den,
mám, prosím, dotaz.
Mám s manželem exekuce, které se nám ne/daří střídavě hradit.
Syn nyní potřebuje, aby měl trvalé bydliště. Bydlíme v pronájmu a nemáme zde trvalé bydliště. Ale vzhledem k jeho finančnímu příjmu a cenám nájmů se zatím nemůže odstěhovat. Můj dotaz je, zda když si přihlásí trvalý pobyt tam, kde žijeme i my, může dojít k tomu, že přijdě exekutor jen proto, že syn je náš? Já se své povinnosti nezříkám, ale opravdu už nemám nervy na návštěvu exekutora...
Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den, pokud jsem dobře vyrozuměla, exekuce jsou vedeny na Vás a Vašeho manžela. Zřejmě se proto bohužel nevyhnete tomu, že se exekutor časem dostaví do místa Vašeho trvalého bydliště a sepíše zde majetek k jeho případnému zpeněžení. Toto je jeho oprávnění, neboť exekuci lze vést i zpeněžením movitých věcí povinného či povinných, zejména pokud jiné způsoby nedostačují. Trvalé bydliště Vašeho syna u Vás není překážkou vedení exekuce proti Vám, proti němu však exekuce být vedena nesmí, pokud není povinný. Je tu však nebezpečí, že exekutor by mohl na místě zabavit i jeho majetek a Váš syn by následně musel prokazovat jeho vlastnictví v podání zvaném návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu, kde by dokládal dle účtenek či smluv, že majetek je jeho a nikoliv Váš.