Trvalé bydliště v bytě dlužníků s exekucí a povinnost placení dluhů osobou s trvalým bydlištěm - existuje tato povinnost?

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na jednu věc.
Dcera dovršila 18 let a dostala od mých rodičů auto. Aby mohla využít levnou parkovací kartu, musí mít bydliště v centru města. Bohužel díky manželově chybě, máme s manželem exekuce. Jde mi o to, že když dostane darem auto, tedy automobil, tj. osobní vozidlo, ona si přihlásí trvalý pobyt v pronájmu, kde bydlíme i my, nebude z toho mít díky naší situaci žádné starosti?
Děkuji

Dobrý den, pokud bude Vaše dcera zapsána v tzv. registru vozidel jako vlastník vozidla, není možno toto vozidlo postihnout, pokud je exekuce vedena pouze na Vás a Vašeho manžela. Pro prodej vozidla v exekuci je rozhodné jeho vlastnictví, nikoliv, zda máte společné trvalé bydliště.