Doba vymahatelnosti ya pokutu u Dopravních podniků

1 odpověď

Dobrý den, v roce 1997-98 jsem dostal několik pokut u Dopravních podniků a potom jsem odcestoval do USA vrátil jsem se v roce 2005 a když jsme s manželkou koupily domek přišly mi exekuce na dluh ve výši 120 tisíc kč. hned jsem se odvolal ale vždy mi to bylo zamítnuto protože jsem zde nebyl a exekuční rozhodnutí nabylo právni moci. pokut mi přišlo 11 ale já si myslím že jsem jel bez jízdenky maximálně 5x ale nemohu se domoc toho aby mi byly předloženy přímo pokuty s mím podpisem, dnes už mi chtějí prodat dům i když s exekutorem spolupracuji a snažím se platit dle ustní dohody kterou si vykonavatel nahrával aniní mi přišlo usnesení exekutora na ocenení mé nemovitosti co můžu delat abych zastavil prodej domu který má hodnotu cca 1700 000 kč. dekuji za odpověd.

Dobrý den. Pokud již probíhá exekuční řízení, lze v něm pokračovat po neurčitou dobu, jeho maximální přípustná délka není zákonem stanovena, obdobně jako u řízení soudního. Předložení pokut je v tomto případě bezpředmětné, nyní již existují pravomocné exekuční tituly. V nepřítomnosti jste byl odsouzen za použití fikce doručení. Pokud se jedná o pokuty od téhož dopravního podniku, předpokládám, že jistina každé jednotlivé pokuty nepřevyšuje 10.000, - Kč (mělo by se jednat o cenu jízdenky + pokuta). K nákladům soudního řízení a exekuce se při určování výše plnění nepřihlíží. Můžete proto podat k soudu, v jehož obvodu máte trvalé bydliště, návrh na sloučení exekucí podle § 37 odst. 4 exekučního řádu. V návrhu uveďte jaké exekuce a u jakého exekučního úřadu jsou proti Vám vedeny a že navrhujete jejich sloučení. Tím by měly být sníženy náklady exekuce. Abyste zabránil prodeji domu, musíte exekutorovi označit jiný majetek, který bude stačit k uspokojení exekuce.