Příjmy z dohody (DPP, DPČ) u zaměstnavatele a insolvence, oddlužení - posílá se příjem insolvenčnímu správci nebo zaměstnanci?

1 odpověď

Dobrý den,
osoba zaměstnaná a je v úpadku spojeném s povolením oddlužení, ze mzdy je posílána částka insolvenčnímu správci. Zaměstnanci zůstává pouze nezabavitelná částka.
Pokud by tato osoba byla zároveň OSVČ a fakturovala zaměstnavateli nějaké vedlejší činnosti (DPP, DPČ), může mu firma faktury proplácet a nebo je nutné částky posílat také na účet insolventnícho správce? Děkuji.

Dobrý den,

pokud je dlužníkovi povoleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, náleží mu dispoziční oprávnění s veškerým jeho majetkem.

Domnívám se, že pokud je zaměstnanec zároveň činný jako OSVČ, tato plnění nemusí být poukazována na účet majetkové podstaty k rukám insolvenčního správce.

Povinnost oznamovat veškeré své příjmy má poté sám dlužník.