Exekuce na mzdu, plat, výdělek v době probíhající insolvence

1 odpověď

Dobrý den,
přítel je v isolvenci od 2011.
09/2016 mu přišlo rozhodnutí od města na exekuci na plat za nezaplacené odady. Jde nám o to, jakým způsobem může tento dluh zaplatit (dopis jsme našli při stěhování, proto to řešíme až teď), aniž by porušil placení přednostních pohledávek ze zmíněné insolvence.
Má to nechat, když už to běží? Město by souhlasilo se splátkami. Nechce, aby se dluhy navyšovaly.
Děkuji.

Dobrý den,

pokud dluh z nezaplacených poplatků za odpad vznikl před zahájením exekuce, město jej mělo přihlásit do insolvenčního řízení a pokud tak neučinilo, k takové pohledávce se nepřihlíží.
Pokud však nedoplatek vznikl až po zjištění úpadku a povolení oddlužení, jedná se o nový dluh, který může být exekučně vymáhán a zároveň z tohoto důvodu může být schválené oddlužení zrušeno, jelikož dlužníkovi vznikl nový dluh, který je více než 30 dnů po splatnosti.

Doporučuji příteli, aby ve věci předně kontaktoval svého insolvenčního správce a probral nastalou situaci s ním. Pokud však nechce ohrozit schválené oddlužení, bude třeba dluh co nejdříve uhradit.