Žádost o přezkoumání postupu insolvenčního správce - vzor, náležitosti, formulář, tiskopis

1 odpověď

Dobrý den,
potřebovala bych, prosím, poradit, jak napsat žádost o přezkoumání postupu insolvenčního správce.
Insolvenční spráce zahrnul dům, který jsem si koupila v r. 2016, do majetkové podstaty jednoho z předchozích majitelů (ne majitel, který mi dům prodal, ale ještě ten před ním). Na insol. správce jsem podala vylučovací žalobu. Než ale soudní spor započne, požaduje po mně insolvenční správce buď předání domu, nebo jakési nájemné, což platit samozřejmě nechci, jelikož jsem si dům poctivě koupila, zaplatila jsem za něj i patřičnou daň a v katastru jsem zapsaná jako majitel jen já.
Co přesně musí obsahovat takováto žádost?
Věřím, že tyto informace pomohou nejednomu návštěvníkovi této stránky.
Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

žádost o přezkoumání zákonnosti postupu správce nemá žádnou zákonem předvídanou formu.

Ve věci je vhodné k insolvenčnímu soudu (totožnému, ke kterému byla podána vylučovací žaloba) zaslat žádost, ve které podrobně vylíčíte, co insolvenční správce požaduje a že máte za to, že nároky insolvenčního správce jsou zcela neoprávněné.