Exekuce od Paradise Island a Bohemia Faktoring - duplicita exekučního vymáhání exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
moc děkuji za rychlou odpověď ohledně duplicit exekuce.
Chtěla bych ale svůj dotaz upřesnit. Během tohoto měsíce přišly poštou dvě exekuce.
Od Paradise Island a od Bohemia Faktoring. Obě jsou dle nich původně ok KB. Jedna s jistinou 145000, druha 50000 ale obě počítají úroky z identicke částky 48529.89. Bohemia překoupila od KB ale pak exekutor Vávra projednával prodej na Paradise.
Do toho Bohemia podala žádost na změnu exekutora. Po ukončení praxe převzal p. Jícha ale následně byla exekuce předána p. Mikovi.
V srpnu 2017 přišel dopis od soudu:
odvolací řízení se zastavuje.
Napadeným usnesením pověřený exekutor připustil aby dosavadní oprávněný Bohemia z toho vystoupil a aby na jeho místo vstoupil Paradise.
Tento dopis se tákal exekuce pod značkou 103
Exekuce která tento týden (první polovina září 2017) přišla od Bohemia je pod stejnou značkou.
Děkuji.

Dobrý den,

bohužel z Vašeho popisu nejsem s jistotou schopna tvrdit, jaký byl průběh jednotlivých exekučních řízení.

Každopádně soudní exekutor není oprávněn žádnou exekuci „přeprodat“, jak tvrdíte Vy. Pokud pohledávku oprávnění (věřitelé) mezi sebou postupují, je to jejich právo, do kterého však soudní exekutor sám od sebe vstupovat nemůže; musí však toto povinnému (dlužníkovi) vždy písemně oznámit.

Je možné, že původní oprávněný (Bohemia) postoupil část pohledávky na jiného věřitele (Paradise), ovšem bez detailní znalosti spisu toto nemohu potvrdit ani vyvrátit.

Doporučuji Vám, resp. Vašemu příteli, aby dohledal doručená usnesení, kterými byly exekuce nařízeny, a zároveň exekuční tituly (pravomocné a vykonatelné rozsudky soudu anebo rozhodčího orgánu, na jejichž základě byly exekuční návrhy podány).