Žádost o snížení splátek insolvence, oddlužení - vzor, formulář, tiskopis zdarma ke stažení

1 odpověď

Dobrý den.
Mám od 08/2016 insolvenci.
V první polovině září 2017 jsem se ptal insolvenční správkyně, jestli je možné snížit měsíční splátky. Řekla mi, že vzhledem k tomu, že řádně splácím téměř 50% místo povinných 30% v tom nevidí problém ale že je třeba poslat žádost na soud. A to je také můj dotaz.
Existuje nějaký formulář ke stažení? Nějaká žádost o snížení splátek insolvenčnímu správci nebo něco takového? Hledal jsem na Vašich stránkách mezi formuláři ale nic takového jsem nenašel.
Moc Vám předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro žádost o stanovení nižších než zákonných srážek ze mzdy zákon žádný formulář nepředepisuje. Žádost se zasílá insolvenčnímu soudu a je ji třeba odůvodnit, a to zásadně změnou poměrů (zvýšené náklady na dopravu, péče o děti, zdravotní stav aj.).

Upozorňuji, že soud může, ale nemusí Vašemu návrhu vyhovět, jelikož jednou ze zásah insolvenčního řízení je uspokojit věřitele co nejvyšší možnou měrou, nikoliv jen v části.