Nízké splátky exekuce a zabavení bytu, domu, nemovitosti exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
teta má exekuci a sama od sebe splácí 500 Kč měsíčně. Důchod má 5.400 Kč a tuto částku si může dovolit posílat.
Po nějakém čase exekutor poslal dopis, že chce do deseti dnů celých 12.000 Kč nebo přijde na řadu exekuce nemovitosti.
Má na to právo když se pravidelně splácí v rámci svých možností? děkuji za radu

Dobrý den,

exekutor má povinnost vymoci pohledávku co nejrychleji je to možné, tedy nyní evidentně zaslal výzvu k uhrazení celé pohledávky. Teta však může oficiální žádostí požádat soudního exekutora o povolení splátkového kalendáře, kterému by měl exekutor při výši pohledávky vyhovět.

Exekučně však nelze postihnout nemovitost, ve které má povinný místo trvalého pobytu a není-li vymáhaná pohledávka vyšší než 30.000,- Kč (to neplatí pouze, jedná-li se o výživné, náhradu újmy na zdraví či způsobené trestným činem nebo pokud by to odporovalo dobrým mravům).