Exekuce automobilu pro nízký dluh dlužníka - jak se bránit?

1 odpověď

Dobry den,
můj dluh činí 42.000 Kč. Exekutor mi poslal příkaz na zabaveni automobilu. Jak se mohu branit.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Protože neuvádíte žádné jiné skutečnosti, než výši dluhu a způsob provedení exekuce, nelze Vám žádnou možnost obrany poradit. Pokud však pouze nesouhlasíte se zabavením automobilu a např. jej nevyhnutelně nepotřebujete k výkonu povolání, žádnou možnost obrany nemáte.
Z dotazu není zřejmé, proč nemá být automobil zabaven - zda např. slouží k obživě, výdělku či pro jiný důvod. Váš dotaz nutno upřesnit.