Exekuční srážky z důchodu od ČSSZ a nezabavitelná částka

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o informaci, zda je možné, aby exekutor u nepřednostní pohledávky uložil ČSSZ, aby při provádění srážek z mého důchodu neodečítal celou základní nezabavitelnou částku a o jaký předpis nebo zákon se při tomto nařízení opírá.
Děkuji.

Zdravím Vás, zde záleží i na tom, zda máte více příjmů, a pokud ano, tak se oba příjmy sčítají a z jejich součtu se poté počítají srážky z příjmu, kdy exekutor si může vybrat v jaké výši a z jakých příjmů se budou srážky provádět. Vždy však musí mít na paměti, že nelze srazit více než dle občanského soudního řádu.