Neoprávněná exekuce - zaměstnavatel neodváděl zdravotní pojištění

1 odpověď

Dobrý den.
13.1.2014 mi byl poslán exekuční příkaz na mzdu, jiný papír ani upozornění mi nepřišlo jak od exekutora tak od pojišťovny. Přišel 9.1.2014 a už 13.1.2014 jsem byl bez peněz. Exekuce vznikla tak, že moje zdravotní pojišťovna zjistila, že jsem jim neplatil zdravotní pojištění. Ovšem to jsem byl už zaměstnaný u firmy kde nyní pracuji.
Od personálního oddělení jsem dostal papíry pro pojišťovnu, kde je uvedeno že vše firma hradila a i ze mzdy mi bylo zdravotní pojištění pravidelně sráženo.
Po kom žádat své peníze zpět a jaká mám práva. Hlavně jakou dobu to bude trvat, protože musím platit své závazky a bez mzdy mi opět vzniká další škoda.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Nejprve musíte podat návrh na zastavení exekuce, kde musíte doložit, že pohledávka nevznikla, neboť pojištění bylo hrazeno. Současně požádejte o vrácení již zabavených peněz. Jak dlouho bude celá věc trvat nelze odhadnout. V podobné situaci trvá situace řádově měsíce.