Exekuce majetku druha, družky v bytě bez trvalého bydliště

1 odpověď

Soudně mám exekuci na majetek u exekutora p. Tomáše Vrány. V současné době se nacházím u přítelkyně, kde mě navštívil exekuční zřízenec a polepil věci, které nejsou mým majetkem, ale přítelkyně, kde úmyslně nemám trvalý pobyt ani přechodný.

Jednu exekuci u JUDr. Tomáše Vrány jsem s přítelkyni uhradil ve výši 2.000 Kč, kdy jsem byl jako OSVČ úspěšný.

Teď mi přišla druhá exekuce u JUDr. Tomáše Vrány, kde se se mnou spojil exekutor i telefonicky a vyhrožoval, že když nezaplatím do 2 dnů splátku 2.000 Kč, tak zabaví věci sepsané z předchozí exekuce. V současné době jsem na úřadu práce ÚP - hmotná nouze ve výši 2200 Kč/měsíc.

Podotýkám, že úmyslně nemám pobyt u přítelkyně a jsou polepené věci a majetek od přítelkyně a opravdu ne mé.

Ačkoliv u přítelkyně nemáte trvalý pobyt, může tam být proveden soupis movitých věcí. Ten lze provést všude tam, kde lze předpokládat věci v majetku dlužníka, které lze postihnout výkonem rozhodnutí. Vaše přítelkyně musí u exekutora podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, který musí podložit důkazy o jejím vlastnictví k majetku. Pokud exekutor návrhu nevyhoví, bude se muset bránit žalobou na vynětí věcí (tzv. excintační žaloba).