Exekuce na nemajetnou osobu - jak bude probíhat, postup, informace

1 odpověď

Dobrý den chtěl bych se informovat jak postupovat dále u vymožení svého dluhu:
psal jsem pod názvem Host 170 - "Vymáhání dluhu exekučně po nemajetné osobě" - stránka ODKAZ a dostal jsem odpověď od exekutora:

K Vaší žádosti na stav řízení vedeného proti povinnému XXXXX si Vám dovoluji sdělit, že soudní exekutor v průběhu řízení vymohl k dnešnímu dni, na pohledávku pro kterou bylo exekuční řízení nařízeno, srážkami ze mzdy celkem částku 5.426 Kč. Povinný je v současné době v evidenci úřadu práce. Dle sdělení zdravotní pojišťovny povinného se tento v současné době fakticky zdržuje v Azylovém domě Xxxxxxx. Jiný exekucí postižitelný majetek povinného nebyl k dnešnímu dni zjištěn.
V současné době probíhají nové lustrace povinného ve vztahu k jeho případnému opětovnému nástupu do zaměstnání.
Lituji, že Vám nemohu k dnešnímu dni podat příznivější zprávu
S pozdravem (jméno exekutora).

Dobrý den. Pokud v současnosti neexistuje žádný postižitelný majetek, neznamená to, že se exekuce automaticky zastavuje. Pokud je povinný v evidenci úřadu práce, možná nějakou práci v budoucnu získá. Prozatím proto se zastavováním exekuce vyčkejte.
A i kdyby byla exekuce zastavena, v případě nového zaměstnání nebo nabytí majetku (např. v dědictví) je možné ji znovu otevřít.