Exekuce a nový občanský zákoník 2014

1 odpověď

Dobrý den, na mého ženatého syna byly uvaleny v minulém roce exekuce. Splácení jde jak z jeho mzdy tak ze mzdy snachy. Oba mají zaměstnání i ochotu splácet. Rodina, s jednou dospělou studující dcerou, bydlí v rodinném domě, kde polovinu dostala darem snacha ještě před sňatkem s mým synem od své matky. Dotaz: vztahuje se exekuce podle nového občanského zákoníku i na tuto darovanou polovinu domku snachy? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuci v tomto případě lze vést pouze na majetek ve společném jmění manželů SJM. Darovaná polovina nemovitosti je stále výlučným majetkem snachy. Exekuce ji proto nemůže postihnout.