Dluh při ukončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
byla mi ukončena insolvence po 60 splátkách s mírou uspokojení 35,37 %. Byl však evidován nedoplatek na smlouvě o
důchodu ve výši 52.800 Kč. Mám tedy stále dluh na osobním důchodu, nebo mi byl ukončením insolvence zázračně odpuštěn? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, tento dluh nemáte Vy jako dlužník, ale dárce, který se Vám zavázal pomoci darem, a poté své povinnost řádně neplnil, čímž Vás mohl ohrozit i konkursem. Mám za to, že Vy tedy dluh nemáte, a jelikož je dar v rámci oddlužení účelově vázán právě na oddlužení je otázkou, zda tuto částku po dárci vymáhat či nikoli.