Exekuce dávno promlčeného dluhu - jak na ni reagovat?

1 odpověď

Dobrý den.
5.1.2014 mě byl na adresu u bývalé manželky (na Slovensku, kde už jsem 2003-2014 odhlášen z pobytu z důvodu rozvodu manželství a návratu do ČR), vhozen do schránky nedoporučený list, kde mě exekutor vyzývá k úhradě dluhu do 14 dní od převzetí této výzvy, jinak bude muset přistoupit k nucené exekuci v souladu se zákonem č. 233/95.
Oprávněný je slovenská sociálna poisťovňa a dluh (375 Eur) vznikl dle podkladů z tohoto listu 1.12.1996.
Exekuční konání začalo 2002 (odhaduji dle spisové značky) a ted je celková suma požadovaná exekutorem víc než 2.000 Euro.
Jak postupovat a jestli mám vůbec reagovat na obyčejný dopis, protože dle mého názoru je tento dluh po 10 letech od doby kdy vznikl, promlčený?
Jak má postupovat bývalá manželka, aby zamezila jakémukoliv pokusu tohoto exekutora o zabavení mobiliáře, platu, mzdy, nemovitosti. Byl bych nerad, že i když spolu dlouho nežijeme, tak aby jí tam neodvrtali zámky, neoprávněně pobrali věci a ona pak musela o navrácení bojovat. Ona vlastně ani neví co v tom dopise bylo napsáno, protože mě ho předala v zalepené obálce. Až 14.1. můj syn, se kterým se občas stýkám. Děkuji Vám předem za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den. V této poradně poskytujeme poradenství v oblasti českého práva. Poradenství v oblasti zahraničního práva není v této poradně poskytováno.