Pracovní doba v nepřetržitém provozu - zdravotní sestra JIP v nemocnici

1 odpověď

Dobrý den,
pracuji jako sestra na lůžkovém odd. intenzivní péče ve 12ti hodinových směnách, denních a nočních. Začátek pracovní doby je 7,00- 19,00 hod, nebo 19,00-7,00 hod. Zaměstnavatel proplácí 11,5 hodiny za směnu dle zákoníku.
Vzhledem k tomu, že v mém oboru nelze začít práci bez překrytí směn, je dohodnut čas nástupu do směny o 15 minut dříve, tzn. 6,45 hod při denní a 18,45 hod při noční směně. Těchto 15 minut "navíc" není propláceno.
Mám 2 otázky:
1) můžeme uplatnit nárok na proplácení mzdy (při 15ti směnách v měsíci se jedná cca o 3 hodiny práce)

2) považuje se za pozdní příchod zpoždění v tomto " dohodnutém čase " a může být zaměstnanec trestán za nedodržování pracovní doby? Děkuji za odpověď.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/dotaz/. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.