Ručení bytem dlužníkovi a hrozba exekuce a dražby bytu - osoba v invalidním důchodu, ID

1 odpověď

Bývalý přítel nestíhá splácet půjčky. Při poslední jsem mu ručila bytem. Kdyby šel do insolvence přišla bych o byt? Jsem na invalidním důchodu, ID. Dekuji

Zdravím Vás, pokud by dluh nesplácel dlužník (přítel) věřitel by dluh vymáhal po ručiteli. Pokud by dluh nesplácel ani ručitel, tak poté by ručiteli hrozilo, že by se mohl dostat do exekuce nebo insolvence, kde by mohl být byt coby předmět zajištění zpeněžen.