Jak, kde zjistit probíhající exekuce proti konkrétní osobě, občanovi

1 odpověď

Dobrý den,
jsem občanem ČR, kde jsem i žil do roku 2006. Odjel jsem za prací do zahraničí a vím, že jsem nechal poslední splátku dluhu zaplatit mojí matkou. Ta zapomněla, to jsem se dozvěděl 2010. Zjistil jsem to pohledem na bankovní účet, který byl obstaven exekutorem.
Exekuce ve výše 30.000 Kč na dluh 500 Kč. To jsem zaplatil v momentu, kdy jsem se to dozvěděl. Byl jsem teda rád, že už je vše v pořádku.
Do roku 2013 kdy jsem zjistil, že i mé poslední dva účty v další bance byly zablokovaný s další exekucí. Informace mi na přepažce nechteli dát. Jak se mám dozvědět, za co to je a kdo mi to drží? Bojím se, že když přijedu do ČR do té banky žádat informace, že mně tam zavřou. Nevím kolik peněz dlužím a kde. Poštu mi nikdo nevybíral, a již na té adrese bydlí někdo jiný. Nevím co teď dál. Potřebuji si v ČR založit účet jelikož o rok se chci vrátit, no takhle se mi moc nechce. Co dělat? Děkuji za rady.

Dobrý den. Informace o exekucích vedených na Vaši osobu zjistíte v centrální evidenci exekucí na adrese ODKAZ.