Exekuce kvůli bývalé manželce - hrozí zabavení automobilu rozvedenému manželovi?

1 odpověď

Dobrý den, mám díky bývalé manželce exekuci na plat, a musím si pořídit automobil, bydlím na samotě, a auto potřebuji. Může mi být zabaveno, když ho koupím a přihlásím na sebe? Děkuji za odpovědˇ

Dobrý den. Pokud je na Vás uvalena exekuce, může být provedena i více způsoby najednou, pokud to bude účelné a přiměřené. Je proto možné, že dojde k soupisu movitých věcí a jejich následnému prodeji, včetně automobilu.
Dluhy vzniklé v manželství nejsou dluhem jedné osoby, ale obou manželů. Dluhy spadají ve většině případů do společného jmění manželů SJM.