Dluh vzniklý v manželství a rozvod manželství

1 odpověď

Dobrý den,
Můj bývalý manžel si 2013 zřídil kreditní kartu Cetelem, o níž jsem nevěděla, nicméně v průběhu manželství ji řádně splácel. Březen 2016 rozvod manželství. Ještě v prosinci 2016 byl na kartě nulový dluh, ale na konci tohoto měsíce vyčerpal bez mého vědomí 100.000 Kč. Vůbec jsem netušila, že se jedná o kreditní kartu, kterou bych určitě dávno zablokovala. V současné době už není bývalý manžel schopen dluh splácet a hrozí mu exekuce.
Otázka: Může po mně manželův věřitel nebo exekutor vyžadovat náhradu dlužné částky, když už jsme od loňského března rozvedeni a nebydlíme spolu?

Zdravím Vás, jedná se o dluh za trvání manželství, takže mám za to, že ano. Jediné jak se bránit je to, že byste dokázala, že ještě v prosinci 2016, tedy po rozvodu manželství na této kartě nebyl žádný dluh a jelikož je karta psaná na bývalého manžela a je rovněž i v jeho držení tak se tedy jedná o výlučný dluh manžela, jen je nutné tyto skutečnosti rovněž i řádně doložit listinami a nikoli pouze tvrdit.