Osobní údaje v insolvenčním rejstříku - jak je omezit, vymazat?

1 odpověď

Chtěla vědět zda existuje nějaká možnost jak omezit přístup k údajům týkajícím se mé insolvence. Velmi mě toto vadí vzhledem k mým nezletilým dětem, které tato situace poškozuje.
Například mi vadí, že už o tom mluvila osoba, která za mě nic platit nebude jen svými starostmi o moji osobu mi dělá velké nepříjemnost.
Bojím se, že tyto může ublížit i mým dětem a byla bych ráda, kdyby údaje v rejstříku byly alespoň omezeny.

Zdravím Vás, bohužel insolvenční rejstřík je veřejně přístupný a každý má právo do něj nahlížet. Z praxe na soudě vím (sama na insolvencích pracuji), že anonymizujeme, tedy znepřístupňujeme např, číslo občanského průkazu dlužníka, jeho telefon, email a číslo účtu. Více dle zákona ani nemůžeme, i když vím, že praxe je na různých soudech rozdílná, ale jak jsem uvedla, platí, že se jedná o veřejně přístupný rejstřík kam má přístup každý, a to minimálně po internetu.